Nacházíte se na: Archiv výstav a akcí » 2024 » Konference: Známe své návštěvníky? »


Kalendář událostí

Září 2024
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2024

Navštivte Ostravské muzeum v rámci Dnů evropského dědictví! Dny evropského dědictví jsou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií a knihoven, technických památek a militarií, budov, objektů, a i dalších prostor, v nichž všech je uchováváno neuvěřitelně rozsáhlé množství sbírkových fondů a movitého kulturního dědictví.

V Ostravském muzeu si můžete prohlédnout stálé expozice i aktuální výstavu.
Více informací a katalog otevřených památek na: www.ehd.cz

8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28

DEN ARCHITEKTURY 2024 / Příběh staré radnice

Jak se historie Ostravy promítla do podoby staré radnice? Městské vzestupy i pády zanechaly nesmazatelnou stopu jak v architektuře dnešního Ostravského muzea, tak v jeho expozicích. Příběhem památkově chráněné budovy v centru města i událostmi, které vedly k jejím proměnám, vás provedou historikové Kateřina Barcuchová a Jiří Sochorek.

Vstup zdarma
Omezená kapacita 30 osob, rezervace míst bude spuštěna 15/9 na GoOut: www.goout.cz
Více informací na: www.denarchitektury.cz

29
30

Novinky

Výběrové řízení na pozici: Průvodce/kyně – Pokladní

Ostravské muzeum vypisuje výběrové řízení na pozici: Průvodce/kyně – Pokladní. Nástup od 1. 10. 2024 nebo dle dohody.

03.09.2024 zobrazit


Houbařská poradna pro veřejnost – každé pondělí

Pouze do 21. října se každé pondělí od 15:00 do 16:30 koná houbařská poradna pro veřejnost. Najdete ji v přízemí Ostravského muzea a svou radou Vám pomohou RNDr. Vít Balner a Mgr. Michal Graca.

02.09.2024 zobrazit


Konference: Známe své návštěvníky?

12.—14. 6. 2024 / Ostrava

 

Ve dnech 12.—14. června 2024 proběhla v Ostravě konference Známe své návštěvníky? z cyklu Tvorba a hodnocení výstav, kterou pořádala Komise muzejních historiků AMG a Ostravské muzeum.

Hlavním tématem konference byla úvodní fáze procesu tvorby výstav a expozic tedy stanovení cílové skupiny a práce s ní (k čemu je dobré znát své návštěvníky, jak definovat cílovou skupinu a jak s ní pracovat při tvorbě expozice / výstavy). Výstavy tradičně patří k významným a také nejvíce viditelným výstupům muzejní práce. Zejména ve vztahu k veřejnosti jsou výstavy a expozice zásadním komunikačním kanálem s mimořádným potenciálem nejen vzdělávat a poskytovat prostor k smysluplnému trávení volného času, ale například i napomáhat k pochopení významu a opodstatnění vlastní existence muzeí. 

Cílem ostravské konference bylo pojednat a prodiskutovat tu část procesu tvorby výstav a expozic, která zahrnuje výzkum návštěvníků a práci se získanými informacemi. Důraz byl také kladen na výměnu praktických zkušeností.

Konference se zabývala těmito otázkami:

  • K čemu je dobré dělat a používat návštěvnické průzkumy a znát své cílové skupiny?
  • Jaké jsou různé používané typy průzkumů a jaká jsou jejich úskalí?
  • Jaké máme příklady praktického využití návštěvnických průzkumů a práce s definovanými cílovými skupinami?
  • Jak pracovat s očekáváními a potřebami jednotlivých cílových skupin?

Konference poskytla pracovníkům muzeí, ale i dalším účastníkům prostor pro inspiraci a diskusi k těmto tématům, která jsou v muzejním prostředí nanejvýš důležitá.

           

Fotogalerie:                                                         

 

 
Partneři: 

Konference je pořádána s finanční podporou Ministerstva kultury a Statutárního města Ostrava.

Konferenci pořádá Ostravské muzeum, Komise muzejních historiků AMG, Ústav pro interpretaci místního dědictví, Národní zemědělské muzeum a MUSEum+ ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s.

Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory: